Patriotyczne spotkanie w Klubie Stodoła pod Bychawą, poświęcone pamięci Ofiar ludobójstwa na Polakach oraz zagrożeniu ideologią banderyzmu

Dzisiaj redakcja Region Lubelski wzięła udział w patriotycznym spotkaniu, mającym na celu upamiętnienie 80. rocznicy Rzezi Wołyńskiej. Spotkanie odbyło się w wyjątkowym miejscu.
Klub Stodoła – to miejsce znajduje się nieopodal Bychawy. Jest to przydomowa izba pamięci, miejsce stworzone z potrzeby serca, szacunku do polskości i polskich Bohaterów, przepełnione polską kulturą, tradycją i narodowymi wartościami.
Spotkanie z udziałem prof. Ryszarda Zajączkowskiego (KUL), poświęcone było przede wszystkim dramatycznej historii Polski, czyli nierozliczonym do dziś zbrodniom ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Polakach w czasie II wojny Światowej. Mowa była o ideologii banderyzmu, który do dziś nie został potępiony i rozliczony, a Ofiary tych bestialskich, szowinistycznych zbrodni na tle etnicznym, do dziś dnia nie doczekały się identyfikacji i pochówku.
Część dyskusji poświęcona była aktualnym wydarzeniom, ocenie zagrożeń związanych z globalizmem. Całość była bardzo owocna.
Podziękowania dla Gospodarza, pana Józefa Stanickiego, który wraz z małżonką przyjął wszystkich uczestników zgodnie z polską tradycją i gościnnością. Czas upłynął bardzo szybko…
Kolejne spotkanie z prof. Ryszardem Zajączkowskim w Opolu Lubelskim (10.07.2023) oraz w Kurowie (16.07.2023).
Polecamy najbliższe spotkania!
Autor / foto: Paweł Januszek

Dodaj komentarz